PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6844}
7,4 2 514
ocen
7,4 10 1 2514
7,8 5
ocen krytyków
Kontrakt
powrót do forum filmu Kontrakt

o wiele lepsze niż Smarzowskiego, z każdym oglądaniem doceniam kunszt reżysera, którego raczej nie lubię, Wesela Smarzowskiego nie mogę obejrzeć drugi raz, wiem co będzie, tutaj za każdym oglądaniem coś nowego wychwycę, wczoraj zrozumiałam dlaczego niedoszła panna młoda wraca...

Pani_Blue

Też zauważyłam podobieństwo do "Wesela" Smarzowskiego.
Proszę, wyjaśnij, dlaczego - wg Ciebie - panna młoda wraca.
Aha, i konia z rzędem temu, kto mi wyjaśni zakończenie.! ;) Raptem pojawia się muzyka nieledwie jak z horroru, a do tego - wiadomo co (nie chcę zdradzać fabuły). Co to miało oznaczać? Czego miało być symbolem? Z góry dzięki za odpowiedzi.

ocenił(a) film na 9
sopocianka

Ja łączę to ze sceną z początku filmu, Kiedy to sarenka kręci się przy willi ordynatora i wyjada resztki z śmietnika. Na końcu widzimy dumnego jelenia który bez obaw a może nawet z pogardą patrzy na ludzi. Moim zdaniem to symbol dwóch postaw ludzkich w ówczesnym systemie. Stłamszona bez perspektyw sarenka która pogodzona z życiem zaspokoi się byle odpadem ze stołu tz. PRL-owskich elit i dumny jeleń który żyje z dala od tego wszystkiego czasem może głodny i prześladowany ale nie ujarzmiony i mogący z dumą spojrzeć w oczy innym.

Pani_Blue

Dla mnie też to film do ktorego mozna wracać wielokrotnie.

ocenił(a) film na 7
Pani_Blue

Wypadałoby sięgnąć raczej do "Wesela" Wyspiańskiego. A może i do Reja.

ocenił(a) film na 8
Pani_Blue

Jak myślisz co oznaczała ostania scena w lesie Maji Komorowskiej i niedoszłej żony?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones